Sylwester w górach – czy to się opłaca?

Sylwester w górskiej scenerii to pomysł, który często powraca, gdy zastanawiamy się nad wyborem miejsca, w którym najlepiej będzie świętować Nowy Rok. Często jednak szybko odchodzimy od tego pomysłu – odstrasza nas od niego przede wszystkim odległość i perspektywa spędzenia pierwszego dnia Nowego Roku w korku na Zakopiance. Jak bardzo błędne jest to rozumowanie –  o tym poniżej.

 

Wyjedź na dłużej!

Oczywistą rzeczą jest, że wybierając się w góry wręcz nie wypada spędzać tam jednego czy dwóch wieczorów, a pozostać na nieco dłużej. Tylko taki wypad pozwala na nacieszenie się krystalicznie czystym górskim powietrzem, zimową aurą Tatr i masą atrakcji, które czekają na nas poza górskim ośrodkiem wypoczynkowym, a także pozwala oszczędzić sobie wiele nerwów, związanych z dojazdem i wyjazdem w czasie największego natężenia ruchu w stronę Zakopanego.

Wyjazd w góry to nie tylko piękne widoki – cały urok regionu ujawnia się w specjałach lokalnej kuchni, góralskiej muzyce czy też w niepowtarzalnej atmosferze, zwłaszcza w okresie zimowym. Często zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe oferują atrakcje takie jak np. kulig organizowany przed północą. Czy można sobie wyobrazić lepsze powitanie Nowego Roku, niż zaraz po przejażdżce zaprzęgiem, przy góralskim ognisku, pod niebem pełnym gwiazd, które w górach świecą najintensywniej?

 

Taniej nie znaczy gorzej

Warto wybierać się w polskie Tatry, także ze względów finansowych – Sylwester w Tatrach to zdecydowanie tańsza impreza, niż na przykład w austriackich Alpach, a stwierdzenie, że warunki oferowane przez polskie ośrodki wypoczynkowe w górach czy organizacja odbiegają od zagranicznych standardów, to rażące rozminięcie się z prawdą, czego najlepszym dowodem jest stale rosnąca popularność górskich wyjazdów noworocznych. Dodatkową korzyścią płynącą z kilkudniowego wyjazdu sylwestrowego w Tatry są ceny zakwaterowania, które przy dłuższym pobycie są zdecydowanie bardziej opłacalne.

Decydując się na imprezę noworoczną w górach z całą pewnością należy liczyć się z kosztami, jednak trzeba przy tym pamiętać, że nie jest to ogromny wydatek, gdy zestawimy go sobie z mnogością atrakcji, jakie czekają na nas w Tatrach.

Leave a Reply