Baseny termalne w Szaflarach

Wieś Szaflary skrywa w sobie wiele urokliwych miejsc. Położona w malowniczych rejonach Podhala, kusi turystów górskimi pejzażami i aż prosi się o piesze wędrówki wśród cudów przyrody.

Ale w Szaflarach można też odpocząć, przystanąć w biegu i naładować baterie – właśnie dlatego zasłużoną popularnością cieszą się wody termalne.

Wysoka temperatura wód termalnych bierze się z ich bliskiego położenia względem ognisk wulkanicznych. Od lat znane są też lecznicze właściwości, które sprawiają, że termy ściągają ludzi na całym świecie.

Termy Szaflary składają się z czterech basenów, wypełnionych wysoko zmineralizowaną wodą.

Warto wspomnieć, że woda termalna w Szaflarach jest najbogatsza w minerały ze wszystkich wód wykorzystywanych w turystyce na Podhalu. Kąpiel w basenie termalnym to dobry pomysł na poprawę samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Mogą z niej skorzystać zarówno dorośli, dzieci (dla których Termy Szaflary przygotowały specjalne atrakcje), jak i seniorzy, wraz z innymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

Goście, którzy zdecydują się na skorzystanie z uzdrawiającej kąpieli, mogą wybrać spośród dwóch basenów zewnętrznych, bądź zdecydować się na któreś z dwóch kąpielisk wewnętrznych.

Dodatkową atrakcję stanowią urządzenia do hydromasażu, bicze wodne, a dla najmłodszych – brodzik i zjeżdżalnia dziecięca. Warto dodać, że na terenie basenów można również skorzystać z sauny parowej.

Leave a Reply