Zżera Cię stres? Przyjedź do Białego Dunajca!

Rozwój technologiczny w obecnych czasach sprawia, że żyjemy o wiele wygodniej. Żyjemy jednak też w o wiele większym stresie: wiele z nas zabiera pracę do domu, a służbowe telefony i laptopy nie pozwalają nam zapomnieć o firmowych obowiązkach. Dlatego też coraz więcej osób ma problem z tym, by efektywnie wypoczywać. Idealnym pomysłem dla nich jest pozostawienie komputera w domu i wybranie się na krótki pobyt w nieznane miejsce. Najlepiej w polskie góry!

Dlaczego góry?

Góry są piękne. Osoby, które na co dzień oglądają szare biurowce, czują ukojenie już na sam widok majestatu natury. Wielu przedsiębiorców powtarza, że nie muszą chodzić po górach, by poczuć spokój – wystarczy im cisza i piękny widok z tarasu. Góry pozwalają na aktywny wypoczynek. Podczas wędrówek ludzkie ciało wytwarza hormony szczęścia, które pozwalają zapomnieć o stresie czekającym w biurze. Wyjazd w góry oznacza także zmianę otoczenia. To bliskość j gwary, próbowanie lokalnych przysmaków, czy podziwianie miejscowej, zabytkowej zabudowy. Idąc po coś do sklepiku, na każdym kroku zaciekawia nas coś nowego, zupełnie odbiegającego od życia w wielkim mieście.

Biały Dunajec

Najlepszym pomysłem jest poszukanie kwatery w Białym Dunajcu. To urocza miejscowość niedaleko Zakopanego, pozwalająca jednak na ucieczkę od jego turystycznego zgiełku. Biały Dunajec jest cichy i spokojny. Nie ma w nim trudnych, forsujących szlaków. Mieszkańcy i turyści mają za to do dyspozycji kilka przepięknych, rzadko uczęszczanych, łatwych ścieżek. Biały Dunajec jest położony niedaleko Term Szaflary. To również wspaniałe miejsce na walkę ze stresem. Gorące źródła i bicze wodne wspaniale odprężają spięte mięśnie. Aqua park pozwala także na odrobinę szaleństwa i beztroskiej zabawy na zjeżdżalniach i innych atrakcjach wodnych. Aby w pełnie się zrelaksować, warto poszukać apartamentu z pełnym wyżywieniem. Dzięki temu unikniemy jedzenia w pełnych turystów restauracjach. Jeśli wybierzemy odpowiedni pensjonat, będziemy jeść zdrowe, domowe posiłki, które dla zestresowanego żołądka są zbawieniem, po tygodniach szybkiego spożywania jedzenia z dostawy między jednym spotkaniem w biurze a drugim.

Leave a Reply