Szkolenie firmowe w górach? To świetny pomysł!

Prawdopodobnie każda firma raz na jakiś czas musi przeszkolić swoich pracowników. Szefowie często zastanawiają się, jak zorganizować szkolenie, by osoby zatrudnione w firmie chętnie wzięły w nim udział. Wielu z nich często decyduje się na połączenie szkolenia z imprezą integracyjną, aby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie całego przedsięwzięcia w polskich górach. Dlaczego? Sprawdźmy!

Szkolenie

Baza turystyczna w górach cały czas rozwija się. Obecnie nietrudno znaleźć jest ładny, nowoczesny pensjonat. Biały Dunajec na przykład słynie wręcz z wysokiej klasy hoteli i innych obiektów noclegowych. Aby szkolenie było przeprowadzone profesjonalnie, a pracownicy mogli się skupić na jego idei, niezbędna będzie wygodna, klimatyzowana sala konferencyjna. Obecnie standardem jest ekran, rzutnik, czy flipchart sucho ścieralny. Warto wybrać ośrodek, który oferuje wi-fi. Dzięki nowym technologiom pracownicy mimo szkolenia nie będą musieli odkładać naprawdę pilnych spraw na później. Zapytajmy, czy dany pensjonat przyjmował już wcześniej zorganizowane grupy i jakie ma w tej kwestii doświadczenie. Pracownikom należy oczywiście zapewnić śniadania i obiadokolacje, a tym, którzy dojadą na własną rękę – miejsca parkingowe.

Integracja

Po szkoleniu czas spędzony w górach warto poświęcić na integrację pracowników. Po południu warto zorganizować wspólne wyjście na wędrówkę (pamiętajmy, by nie była zbyt forsowna, nie wszyscy będą mieli odpowiednią kondycję i sprzęt). Dobrym pomysłem jest zorganizowanie grupowych gier terenowych, a nawet wyznaczenie nagrody dla zwycięskiej drużyny. Równie ważne jest zapewnienie pracownikom atrakcji na wieczór. Zazwyczaj jest to część nieoficjalna, związana z tańcami i lampką alkoholu. W tej kwestii warto poradzić się obsługi hotelowej o dostępne opcje. Dobre pensjonaty organizują dla swoich grup na przykład uroczyste kolacje z kapelą góralską. Przed wyjazdem następnego dnia warto zaprosić zmęczonych całonocną imprezą pracowników do term, by jeszcze zdążyli się zrelaksować i posmakować uroków polskich gór.

Leave a Reply