Szaflary – moc atrakcji w sercu Tatr

Szaflary to niewielka, podhalańska wieś, która zasłynęła w całej Polsce z jednej, wielkiej, naturalnej atrakcji: wód termalnych. W Szaflarach wybudowano cały kompleks o nazwie Gorący Potok, który sprzyja odprężeniu i relaksowi, ale też stanowi wspaniałą opcję aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Tu znajdują się też Termy Szaflary, najstarsze kąpielisko na Podlasiu.

Świat wodnej rozrywki

Gorący Potok to kompleks 22 basenów, strefy SPA i licznych atrakcji dla dzieci. Sama strefa rekreacyjna obejmuje aż 10 basenów, podzielonych na te dedykowane dla maluchów, starszych dzieci i dorosłych. Gdy pogoda nie dopisuje i nie ma jak wybrać się w teren, osoby wynajmujące pokoje gościnne w górach chętnie odwiedzają Gorący Potok, by rozruszać swoje ciało. I nie chodzi tu bynajmniej o samo pływanie – w basenach termalnych znajdują się ogromne zjeżdżalnie, wodne bicze i inne atrakcje. Tu po prostu nie można się nudzić. Nawet najbardziej wymagający turyści, czyli dzieci, są wyczerpane (ale szczęśliwe!) po szaleństwach w kompleksie. Na nie czeka też najwyższa w Polsce drewniana huśtawka Big Swing, ścianka wspinaczkowa, różnego rodzaju domki, fontanny, a nawet park linowy. Gorący Potok to najlepszy przykład tego, że będąc w górach, można wspaniale spędzić czas… nad wodą!

Coś dla ducha i ciała

Czym kąpiele w wodach termalnych różnią się od zwykłych basenów? Przede wszystkim korzystnym wpływem wody geotermalnej, pochodzącej z głębi ziemi, na organizm człowieka. Zawarte w wodzie pierwiastki i minerały eliminują schorzenia skóry i włosów, stymulują gospodarkę hormonalną i pomagają w walce z nadwagą. Mają też zbawienny wpływ na problemy z układem krążenia, choroby serca i pomagają w rekonwalescencji po zabiegach. Do tego zmniejszają stres i stabilizują system nerwowy, a także chronią nas przed chorobami Parkinsona i Alzheimera. Odwiedzający termy mogą też skorzystać z usług stref wellness i SPA. Tam między innymi polecane są kąpiele borowinowe, oraz masaże ciała, które ujędrniają i odmładzają skórę. Chętni mogą udać się na jeden z wielu zabiegów na twarz czy dłonie, by je nieco odżywić, a przy okazji zrelaksować się. Przy kompleksach basenów znajdują się też sauny. Seanse w nich wspaniale wzmacniają odporność na choroby.

Leave a Reply