Krótki urlop dla seniora? Tylko w Białym Dunajcu!

Osoby po pięćdziesiątce często marzą o tym, aby zrobić sobie krótki urlop jeszcze przed sezonem letnim i wyskoczyć gdzieś na kilka dni. Wiele z nich zastanawia się, jaka destynacja zapewni im aktywne spędzanie czasu, malownicze widoki, a do tego ciszę i spokój. Świetnym pomysłem może okazać się wyjazd do Białego Dunajca!

Aktywnie czy leniwie?

Biały Dunajec oferuje seniorom szereg atrakcji, wśród których każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Główną atrakcja są oczywiście spacery po górach. W Białym Dunajcu nie ma popularnych, oznakowanych szlaków, dzięki czemu okolica wolna jest od tłumów turystów. Tu po górach wędruje się w ciszy i spokoju, podziwiając malownicze widoki. Przyroda jest niezniszczona i dziewicza, cieszy oczy o wiele bardziej, niż zadeptane szlaki w innych częściach polskich gór. Seniorom poleca są szczególnie piesze wędrówki z kijami nordic-walking po Starej Zakopiance. Spacery po łagodnym terenie są nieforsowne i świetnie radzą sobie na nich nawet ci, którzy nieco zaniedbali swoją kondycję. Biały Dunajec kojarzy się wielu osobom z Termami Podhalańskimi, obecnie funkcjonującymi pod nazwą Termy Szaflary. Będąc w tym miejscu nie wypada nie skorzystać z dobroczynnego wpływu na zdrowie wysoko zmineralizowanej górskiej wody. Nawet najbardziej aktywnym seniorom zaleca się wręcz, aby chociaż jeden poświęcili na leniwe pływanie, bicze wodne czy inne rodzaje hydromasażu.

Hotel dla seniora

Przed wyjazdem warto poświęcić chwilę, by znaleźć odpowiedni pensjonat. Biały Dunajec to jedno z miejsc, w którym najlepsze obiekty turystyczne oferują swoim gościom Kartę Tatrzańską, upoważniającą do zniżek do okolicznych atrakcji. Warto wybrać oczywiście obiekt z wyżywieniem. Osoby po pięćdziesiątce niezwykle cenią sobie smaczne, domowe posiłki. Wybierając miejsce na nocleg zwróćmy uwagę, czy w danym obiekcie jest stały dostęp do gorącej kawy czy herbaty, a także możliwość zaopatrzenia się w suchy prowiant przed wycieczką w góry. Najlepsze obiekty oferują poza sezonem specjalne ceny pobytu dla gości w wieku 50+.

Leave a Reply