Ferie zimowe w górach

Niedawno skończyły się wakacje i rozpoczął się nowy rok szkolny. Jednakże większość z nas myśli już o kolejnym zasłużonym urlopie. Idealnym czasem na kolejną labę są ferie zimowe. Wiele osób planuje spędzić je w górach, szusując na nartach czy na snowboardzie. Jednakże mimo, że zima wydaje się jeszcze odległa warto już teraz zacząć organizować nasz wyjazd. Dzięki temu uda nam się bez trudu zarezerwować najlepsze miejsca noclegowe. Wybierając okolicę, w której zamierzamy spędzić urlop, należy wziąć pod uwagę bliskość stoków narciarskich oraz innych ciekawych atrakcji, np. basenów termalnych, które pozwolą świetnie spędzić czas. Idealnym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w Ośrodku Wypoczynkowym Borowy w Białym Dunajcu, który położony jest w niedużej odległości od kompleksu basenów termalnych – Termy Szaflary oraz Gorącego Potoku.

Wyciągi narciarskie

W niewielkiej odległości od Białego Dunajca znajduje się jeden z najnowocześniejszych wyciągów narciarskich na Podhalu – Suche Ski, z którego Goście Ośrodka Borowego mogą korzystać z 40% zniżki. Jeśli mamy do dyspozycji samochód można korzystać również z wyciągów w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. Warto podkreślić, że posiadanie samochodu nie jest wymogiem. Dobra lokalizacja wsi i rozwinięta komunikacja między miejscowościami, pozwala dotrzeć, do wszystkich interesujących nas stoków. Wszystkie wymienione stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone.

Imprezy folklorystyczne

Wybierając ośrodek w Białym Dunajcu warto zwrócić uwagę na imprezy folklorystyczne odbywające się w okolicy. W okresie ferii zimowych, bo 20 lutego na osiedlu Gile, które znajduje się w bliskim sąsiedztwie Term organizowana jest Parada Gazdowska. Impreza rozpoczyna się uroczystym przejazdem zaprzęgów konnych, którymi powożą górale w tradycyjnych ludowych strojach. W trakcie Parady odbywają się trzy konkurencję. Należą do nich: wyścig dwuosobowych góralskich sań zwanych kumoterkami, skiring oraz ski-skiring.

Leave a Reply