Ferie w górach? Wybierz Biały Dunajec!

Polska jest bardzo ciekawym krajem, jeśli chodzi o zróżnicowanie krajobrazu. Mamy dostęp do morza i piękne, piaszczyste plaże, a na południu góry, w których każdy może zasmakować, czym jest narciarstwo. Gdy nadchodzą ferie zimowe, wielu rodziców decyduje się zabrać swoje dzieci właśnie w góry, by postawiły one swoje pierwsze kroki na stoku, a przy okazji poznały góralski folklor i tradycje. Jednym z miejsc, które wydaje się idealne na zimowy pobyt z dzieckiem, jest Biały Dunajec. Dlaczego? Sprawdźmy!

Suche Ski

Biały Dunajec leży w niedalekiej odległości od wsi Suche, która słynie ze stacji narciarskiej Suche-Ski. Znajdują się na niej dwa wyciągi: jeden o długości 400 m (orczykowy) i drugi o długości 950 m (4-osobowy krzesełkowy). W kompleksie znajduje się kilka tras o różnych poziomach trudności, dlatego też zarówno dzieci, jak i dorośli mogą szusować po trasie dopasowanej do ich umiejętności. Suche Ski jest idealnym miejscem dla dzieci, które dopiero uczą się narciarstwa. Stok jest mniej oblegany niż te w okolicy Zakopanego, na miejscu można wypożyczyć sprzęt, a także wynająć dla dziecka instruktora. Podczas gdy maluch będzie szlifował pierwsze umiejętności na oślej łączce pod okiem profesjonalisty, rodzice mogą skupić się na planowaniu czasu poza stokiem. A w Białym Dunajcu jest co robić.

Termy Szaflary

Po powrocie do kwatery warto nieco ochłonąć po wyczynach na stoku, zagrzać się i coś zjeść, by po południu wyruszyć do Gorącego Potoku. To kompleks 22 basenów, strefy SPA oraz licznych atrakcji dla dzieci, takich jak zjeżdżalnie, wodne huśtawki, bicze wodne itp. Termy Szaflary oferują kąpiele w wodach leczniczych z lokalnego odwiertu, którą cechują wysoka zawartość siarki dwuwartościowej, niska mineralizacja oraz wysoka temperatura przy wypływie. Są one wskazane osobom starszym, podobnie jak kąpiele w dostępnych na miejscu saunach i jacuzzi. Wybierając nocleg w Białym Dunajcu, warto poszukać ośrodka, który dla swoich gości oferuje vouchery zniżkowe zarówno na Suche Ski, jak i Teremy Szaflary.

Leave a Reply