Boże Narodzenie w górach

Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie kojarzą się ze spędzaniem tego szczególnego okresu w roku w gronie najbliższych, w domowym zaciszu. Jednak z roku na rok coraz więcej osób świadomie odchodzi od tej tradycji. Spowodowane jest to zmęczeniem szałem zakupów, godzinami spędzonymi w towarzystwie mopa i szczotki i dniami przeznaczonymi na zrobienie odpowiedniej ilości przysmaków. Przez ciągły stres, bieg nawet przystrajanie choinki, które kiedyś było taką radością staje się przykrym obciążeniem.  Niestety bieganina wcale nie kończy się w momencie błysku pierwszej gwiazdki na niebie. Kolejne dania muszą zostać podane, a gary przynajmniej włożone do zmywarki. Czy tak chcemy spędzać Gwiazdkę?

Jak można zorganizować gwiazdkę poza domem?

Planując wyjazd świąteczny można pokusić się o zakup oferty biura podróży lub samodzielnie zaplanować ten czas. Propozycje biur podróży podzielić można na trzy główne grupy. Warto podkreślić, że największą popularnością cieszą się wyjazdy na narty. Osoby, które uwielbiają tradycyjny klimat polskich świąt z przyjemnością spędzą Boże Narodzenie w polskich górach, gdzie wiele hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych organizuje typowo polskie święta z Wigilią i wszystkimi świątecznymi przysmakami. Do tego należy dodać jeszcze wizytę świętego Mikołaja, kulig z ogniskiem, a dla starszych wytchnienie w hotelowym barze.  Amatorzy aktywnego spędzania czasu wybrać mogą natomiast wyjazd do typowego narciarskiego kurortu, gdzie uda się i wypocząć i poszusować. Innym sposobem na spędzanie Bożego Narodzenia poza domem jest wyjazd w tropiki. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy ponad choinkę, barszcz z uszkami i kubek gorącego kakao cenią sobie ciepło, słońce i drinki z palemką.

Święta w Białym Dunajcu

Jeżeli planujemy wyjazd w polskie góry warto wybrać Biały Dunajec. Jest to miejscowa położona nieopodal Zakopanego, jednakże na tyle daleko, że nie musimy zmagać się z tłumem turystów spacerujących po mieście. Wybierając ośrodek wypoczynkowy U Borowego możemy być również pewni, że będzie czekała nas Kolacja Wigilijna, uroczysty obiad w Boże Narodzenie oraz góralski kulig z pochodniami i kapelą, połączony z biesiadą przy ognisku.

Leave a Reply