A może by tak spędzić Sylwestra w górach?

Noc Sylwestrowa niewątpliwie zachęca do zabawy nawet najbardziej marudne osoby. Szampańska atmosfera udziela się wszystkim: od maluchów, które spróbują nie zasnąć do północy, przed dorosłych wybierających się na całonocne bale, aż po seniorów, którzy z przyjemnością pozwolą sobie w tym dniu na lampkę szampana. Wiele osób marzy o tym, aby spędzić tę noc w górach. Jeśli jednak ktoś nie jest fanem tłumów oblegających w tym czasie Zakopane, powinien poszukać kwatery w nieco spokojniejszej okolicy.

Uroki Białego Dunajca

Idealnym miejscem na sylwestrowy wyjazd może okazać się Biały Dunajec. Znajduje się blisko wyciągu narciarskiego SkiSuche, szybko można z niego dostać się też do słynnych Term Szaflary czy Term Gorący Potok. W tym miejscu zawsze jest co robić, bez względu na to, jakie warunki pogodowe będą panowały na przełomie roku. W Białym Dunajcu jest o wiele spokojniej i ciszej niż w zimowej stolicy Polski, z pewnością jednak nie można się tu nudzić.

Dobry hotel

Przed wyjazdem warto poświęcić chwilę na poszukanie dobrej kwatery w Białym Dunajcu. Oczywiście dobry wyborem będzie wykupienie pełnego pakietu sylwestrowego, skrojonego idealnie na potrzeby osób chcących trochę poświętować. Warto wybrać pensjonat, który oferuje  śniadania i obiadokolacje, dzięki czemu unikniemy szukania wolnego stolika w zatłoczonych knajpkach. W dobrych ośrodkach jeszcze przed główną imprezą organizowane są tzw. wieczorki zapoznawcze, aby goście mogli lepiej się poznać. Najważniejszym aspektem jest oczywiście sama noc sylwestrowa. Większość hoteli oferuje bal sylwestrowy i imprezę do białego rana. Warto jednak poszukać czegoś więcej, abyśmy w pełni mogli poczuć magię gór. Dobre ośrodki organizują dla swoich gości prawdziwy kulig, podczas którego będą mogli nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami. Nowy Rok wita się przy ognisku, góralskiej muzyce i pokazie fajerwerków. Oczywiście nie wolno zapomnieć o takich „przyziemnych” aspektach wybierając hotel jak monitorowany parking czy niezbędne prawdopodobnie każdemu w dzisiejszych czasach szybkie wi-fi. Poświęcając dłuższą chwilę na przejrzenie ofert mamy gwarancję udanej i niezapomnianej zabawy.

Leave a Reply